Колачи

Обланди – посни

Со секој залак навлегувате во вкусните тајни на крцкавата повеќеслојна обланда исполнета со кремаст и ...
Колачи

Вафли со карамел

Овие вафли се бисквитни и крцкави, внатре со тенок слој карамел, кој го надополнува преубавиот ...
Колачи

Шеќерпаре

Медени, ронливи, во уста се топат овие шеќерпариња. Состојки: 300 гр. брашно 80 гр. шеќер ...
Колачи

Мафини

По овој рецепт подготвувам и овошни мафини со сезонско овошје, но овие ги подготвив со ...
Колачи

Крофни

Со фантастичен вкус и прекрасен мирис, крцкави од тенкиот слој шеќер, а внатре воздушести се ...
Колачи

Жербо коцки

Жербо коцките се традиционален унгарски десерт кој импресионира со својот вкус. Постојат бројни варијанти на ...
Колачи

Падобранци

Пробајте ги овие воздушести убавини. Секогаш ги правам овие колачиња и сите во домот многу ...
Колачи

ШИШАРКИ

Највкусните, декоративни, крцкави колачи, лесни за подготовка, без печење од корнфлекс, со печени бадеми, рум ...
Колачи

Еклери

Совршено кремасти, тестото лесно, шупливо, полно со сатенски ванила крем и со чоколадна глазура одозгора. ...
Колачи

Обланди – карамел

Обландите со карамел се совршени, особено за престојните празници, или, ако сакате ручекот со семејството ...
Колачи

ВАНИЛИЦИ

Ванилиците се ронливи слатки задоволства кои се топат во устата, а џемот  им дава перфектен ...