Десерти

Вафли со карамел

Овие вафли се бисквитни и крцкави, внатре со тенок слој карамел, кој го надополнува преубавиот ...
Рецепти

Редена торта

Ред бисквити, ред крем, бела снежна торта за разладување во топли денови е прекрасен десерт. ...
Десерти

КРЕМПИТА

Мека како памук, полна со сатенски ванила крем. 🍰Оладена е мелем за овие тропски горештини. ...